Dystrybutor trampolin fitness

Dystrybutor trampolin fitness

Jeszcze będąc na studiach wpadliśmy na pomysł stworzenia marki sportowej jaką stało się Fit and Jump. Wszystko wiązało się z trampolinami do fitnessu. Nie da się ukryć, że pierwszy raz z tym urządzeniem spotkaliśmy się na YouTube. Od razu, gdy zobaczyliśmy trening na trampolinie stwierdziliśmy wspólnie, że będzie to hit na salach fitness. Także zakupiliśmy dostępny ówcześnie sprzęt na rynku i wprowadziliśmy tego typu zajęcia do Polski. W dużym skrócie nabyte przez nas trampoliny fitness nie wytrzymały dużego zainteresowania dlatego byliśmy poniekąd zmuszeni wyprodukować własną trampolinę. 


Właśnie tym sposobem Fit and Jump stało się pierwszym producentem i dystrybutorem trampolin fitness w Polsce. Miało to miejsce w 2014 roku, gdzie w ciągu 12 miesięcy pracowaliśmy nad idealną dla nas trampoliną. Musimy przyznać, że działaliśmy na zasadzie prób i błędów, aby dopracować prototyp i zaspokoić swoje wysokie wymagania. W momencie gdy już byliśmy zadowoleni z naszej pierwszej trampoliny fitness z uchwytem stwierdziliśmy, że możemy dystrybuować ten sprzęt do innych klubów fitness.


Nasza firma powoli się rozwijała, ponieważ jumping fitness stawał się coraz bardziej popularną formą zajęć. My robiliśmy natomiast wszystko żeby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie i utrzymać przy tym wysoką jakość. W ciągu 5 lat działalności firmy zaopatrzyliśmy ponad 250 klubów fitness w Polsce i zagranicą. Nasi partnerzy mają swoje punkty z zajęciami Fit and Jump w Niemczech, Anglii, Szkocji, Irlandii, Kanadzie, Danii, Szwecji oraz Norwegii. Nasza trampolina fitness sprostała wysokim wymaganiom zachodnich klientów i stała się idealnym narzędziem do ćwiczeń fitness. 
Badanie wytrzymałości trampoliny fitness


Trampolina fitness może wydawać się bardzo prostym urządzeniem, jednak nasze doświadczenie już teraz podpowiada nam, że nawet najmniejsza zmiana w konstrukcji jakiej się dokona ma ogromny wpływ na odczucia użytkowników oraz wytrzymałość samego sprzętu. Dlatego robiliśmy bardzo rygorystyczne testy, gdy wybieraliśmy materiał. Chcieliśmy, aby maty (batuty) w naszych trampolinach były wykonane z najwyższej jakości półproduktów. Wybór padł na importowany z USA materiał firmy TenCate. W momencie znalezienia tego dostawcy byliśmy już pewni, że jako dystrybutor oferujący sprzęt fitness dołożyliśmy wszelkich starań by zagwarantować trampoliny potrafiące sprostać komercyjnemu użytkowaniu. Ponownie może wydawać się, że nie było to skomplikowane zadanie ze względu na prostotę urządzenia. Jednak nic bardziej mylnego, musimy wziąć pod uwagę, że kluby fitness mają więcej niż 10-15 godzin zajęć w tygodniu. To daje średnio ponad 40 godzin użytkowania w miesiącu, gdzie trampolina musi sprostać obciążeniu dynamicznemu użytkownika. Jak się okazało właśnie materiał i same maty trampolin są najbardziej newralgicznym punktem tego urządzenia. Dlatego też prowadzone przez nas testy były realizowane przy użyciu specjalnie zaprojektowanej maszyny symulującej skoki użytkownika. Video z testów zamieszczone jest na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=npvDHcN3so0&t=11s


Maszyna ta często bez wytchnienia pracowała miesiąc lub dwa robiąc przy tym miliony cykli. Dzięki tym testom trampolin byliśmy w stanie sprawdzić każdy dostępny materiał i przeanalizować wpływ nawet najmniejszej zmiany konstrukcyjnej. Zawsze nam się wydawało, że dystrybutor sprzętu fitness powinien prowadzić tego typu badania i dążyć do doskonałości oferowanych przez siebie produktów. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że na tym urządzeniu ćwiczą ludzie i równie często bawią się dzieci. 


Trampolina fitness Fit and Jump była równocześnie badana w naszym klubie fitness. W tym przypadku braliśmy głównie pod uwagę odczucia klientów na temat satysfakcji z treningu. Chodziło głównie o optymalne naciągniecie batuty w sposób zapewniający idealną amortyzacje skoków i właściwą siłę odbicia. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt lekko naciągnięta batuta będzie sprawiać wrażenie zapadających się trampolin. Natomiast zbyt mocno może powodować bóle stawów ze względu na zbyt twarde podłoże. Ponadto siła naciągu linki gumowej i maty ma bardzo duże znaczenie pod względem żywotności trampolin. Dlatego też nie mieliśmy zbyt dużego pola do eksperymentowania i kierowaliśmy się głównie opinią klientów odnośnie satysfakcji po czym badaliśmy żywotność trampoliny przy danej konfiguracji.


Od zawsze chcieliśmy, aby trampolina była profesjonalna i mogła być wykorzystywana zarówno w domu jak i klubie fitness. Ze względu na fakt, że zajmowaliśmy się również dystrybucją trampolin fitness do użytku domowego i z czasem koszty dostawy okazały się zbyt wysokie, opracowaliśmy trampolinę składaną. Jako pierwszy polski dostawca sprzętu fitness zdecydowaliśmy się opracować tego typu trampolinę fitness i wprowadzić ją na rynek. Dzięki dużemu doświadczeniu w badaniach nad wytrzymałością sprzętu udało nam się opracować produkt, który jest składany, kompaktowy oraz nadal wykazuje wysoką solidność. Nie było to proste, ponieważ rozkręcane elementy nie lubią się z drganiami, a tych podczas treningu jest bardzo dużo. Chodzi o to, że gwinty, śruby, nakrętki po prostu odkręcają się pod wpływem drgań. To może natomiast prowadzić do wykrzywiania się poszczególnych części podczas eksploatacji. Zyskane wcześniej doświadczenie sprawiło, że nasza trampolina nie odkręca się podczas wykonywania ćwiczeń i tym samym stale utrzymuje początkową stabilność. 


Eksploatacja trampoliny fitness


Na rynku wtórnym pojawia się bardzo wiele używanych trampolin fitness z klubów, które albo zrezygnowały z zajęć albo zamknęły w ogóle swoją działalność. Dostępny na polskim rynku sprzęt w momencie, gdy jest eksploatowany komercyjnie czyli klienci korzystają z niego więcej niż 10 h tygodniowo przez co najmniej 12-14 miesięcy. Wtedy występuje konieczność serwisowania, ponieważ linka gumowa z czasem traci swoje właściwości i siła odciągu jest coraz słabsza. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do dystrybutora sprzętu fitness, który prowadzi również działania serwisowe. 


Ponadto większość producentów trampolin oferuje u siebie zestawy serwisowe, które po zakupie nadają się do samodzielnej wymiany. Do elementów eksploatacyjnych dodawana jest przeważnie instrukcja serwisowa. W Internecie można znaleźć również poradniki w formie artykułów lub video. Tak jak wcześniej wspominaliśmy trampolina fitness nie jest skomplikowanym urządzeniem dlatego wymiana linki gumowej jest dosyć prostym zadaniem. Na początku należy pamiętać, aby solidnie przymocować matę do ramy i ją wyśrodkować. Linka gumowa podczas naciągania potrafi przeciągać batut na jedną ze stron dlatego tak ważne jest jej unieruchomienie. Dlatego trzeba również włożyć trochę siły w tę czynność i tu rekomendujemy pomoc mężczyzny. Linka gumowa ma swoją siłę i podczas naciągania trzeba się trochę wysilić. Oczywiście nie chodzi tutaj, aby nasza trampolina fitness miała nagle bardzo mocno naciągniętą linkę. Takie postępowanie wpłynie na późniejszą żywotność sprzętu. Linkę naciągamy z umiarem zgodnie z wyznaczonymi przez producenta znacznikami. 


Jeśli zdecydujemy się na zakup używanej trampoliny fitness w pierwszej kolejności powinniśmy obejrzeć czy nie ma widocznych przetarć na oplocie linki gumowej. Równie ważna jest kontrola stanu samej batuty. Należy sprawdzić czy szwy nie popękały przy taśmie nośnej oraz czy sam materiał nie ma widocznych "oczek" od których może zacząć się jego pękanie. Następnie powinniśmy wskoczyć na trampolinę i sprawdzić czy nie jest ona za miękka. Jeśli czujemy, że ewidentnie się zapadamy pod nią warto zacząć od jednego rogu trampoliny naciąganie linki idąc w dwóch kierunkach ku końcowi linki. Robimy to stopniowo, małymi krokami, po których za każdym razem sprawdzamy czy elastyczność batuty się poprawiła. W momencie gdy czujemy, że trampolina odpowiednio amortyzuje nasze ruchy zabezpieczamy nowe końce linki zapinkami. Tego typu działanie zwiększy satysfakcje z treningów i pozwoli nam lepiej przyjrzeć się kondycji samej trampoliny.