Producent trampolin Fit and Jump - nasza historia

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy świeżo po studiach stracili codzienne zajęcia, a zyskali zbyt dużo wolnego czasu. Były chęci do działania, nie było jednak pomysłu.

Aż w kwietniu 2014 roku Kasia powiedziała „zróbmy zajęcia na trampolinach”, a ponieważ Kasia jest po zarządzaniu i sam jej charakter należy do odważnych wszystko potoczyło się szybko. Druga osoba z team‘u, czyli Milka, jako zawodowa tancerka i trenerka obdarzona nadmierną energią spełniła się idealnie w tworzeniu innowacyjnego programu treningowego oraz zarażeniu tym innych ludzi. Całość jednak tworzona była na trampolinach kupionych z zagranicy i pewnie byłoby tak do dziś, gdyby trampoliny po miesiącu użytkowania nie gubiły swoich nóżek i sprężyn.

Wtedy wkroczył Bartek – logistyk i perfekcjonista, który nie mogąc na to patrzeć podjął się stworzenia trampoliny Fit and Jump. Nie powstała ona od razu, metodami prób i błędów najlepsi specjaliści stworzyli unikatowe modele trampolin. Po testach w końcu trampolina zadowoliła wymagającego Bartka i wyprodukowaliśmy 30 sztuk do naszego klubu, aby klientki czuły się bezpiecznie uprawiając swój ulubiony sport.  Wtedy okazało się, że inni także chcą mieć nasze trampoliny, a my staliśmy się producentem trampolin. Tak powstała sieć licencjonowanych klubów Fit and Jump. Twarzami naszej marki są Siostry ADiHD, czyli Milena i jej siostra Ilona, która w firmie pełni rolę PR managera. 

Jak powstała nazwa Fit and Jump i skąd się wziął kolor niebieski?

Nazwa nie jest skomplikowana i od razu sugeruje nasz „fach”. Wymyślaliśmy ją wspólnie siedząc w kuchni i przyrządzając obiad, padały sformułowania Fitness, Trampolina, Jump, ostatecznie padło na Fit and Jump. Fitness połączony z trampoliną nie mógłby brzmieć inaczej. A kolor niebieski wybrali nasi kursanci w konkursie zorganizowanym na naszym Facebook’u.

Gdzie powstało Fit and Jump?

Pomysł, otworzenie firmy, poprowadzenie pierwszych zajęć jak i produkcja trampolin miały miejsce w Łodzi. Teraz jesteśmy rozsiani po całej Polsce i poza granicami kraju, i z tygodnia na tydzień punktów przybywa :)

Kto wpadł na pomysł stworzenia Fit and Jump?

Nasza zakręcona Kasia pewnego dnia zobaczyła filmik w Internecie, a że takiego sportu nie było jeszcze w Polsce szybko przekonała resztę do działania.

Jak powstał program treningowy Fit and Jump?

Milka tworząc program treningowy nastawiła się przede wszystkim na bezpieczeństwo i dostępność treningu dla każdego. Sama borykała się z poważnymi problemami stawów kolanowych przez co wykluczyła nieprawidłowe i niebezpieczne pozycje dla ciała.

Gdzie się odbyły pierwsze zajęcia Fit and Jump?

Pierwsze zajęcia wspominamy zabawnie, odbyły się przy ul. Jaracza w Łodzi. Sala była malutka bez luster, muzyka leciała z cichego radyjka, mimo to zainteresowanie nie malało.

Dlaczego staliście się producentem trampolin?

Gdy zaczęliśmy prowadzić zajęcia na trampolinach sprężynowych szybko odmówiły nam posłuszeństwa. Nóżki odpadały, sprężyny się łamały i hałasowały, nie dało się na nich wykonać wzmacniania (sprężyny wbijające się w piszczele lub wplątujące się w nie włosy nie były przyjemne). Mimo to próbowaliśmy te trampoliny naprawiać, sklejać i choć jesteśmy cierpliwi – poddaliśmy się. Wtedy nadeszła pora na decyzję, rezygnujemy, czy rozprzestrzenimy fitness na trampolinach w naszym wydaniu? Bartek wziął sprawy w swoje ręce, tak staliśmy się pierwszym polskim producentem trampolin do fitnessu.