Skorzystaj z promocji i zapisz się na listę oczekujących już teraz
przez formularz znajdujący się na dole strony

Co osiągniesz dzięki usłudze wynajmu trampoliny Fit and Jump

  • przywykniesz do regularnych treningów,
  • poprawisz swoje samopoczucie,
  • podczas 60 minutowej sesji treningowej spalisz nawet 800 kcal,
  • zmniejszysz wagę ciała bez obciążania stawów kolanowych,
  • usprawnisz układ oddechowy oraz układ krążenia,
  • zwiększysz wydolność organizmu,
  • podwyższysz metabolizm swojego organizmu,
  • w razie braku motywacji oddasz sprzęt w każdej chwili.
Co osiągniesz dzięki usłudze wynajmu trampoliny Fit and Jump

Przystępując do programu Fit and Jump otrzymujesz

DOSTĘP DO PROGRAMÓW TRENINGOWYCH ONLINE

PLAN TRENINGOWY

TRAMPOLINA DO UŻYTKU DOMOWEGO

JUŻ OD 95 ZŁ/MIESIĘCZNIE

SPIESZ SIĘ, ILOŚĆ UCZESTNIKÓW OGRANICZONA ZE WZGLĘDU NA ILOŚĆ SPRZĘTU

Trening Fit and Jump w twoim domu!

Zapisz się na listę oczekujących

Popraw błędy w wyróżnionych polach

OBSŁUGA KLIENTA:

[email protected]
+48 795 960 272
ul. Pomorska 40
91-408 Łódź

POUFNOŚĆ

Wszystkie pozyskiwane informacje przez formularz są wykorzystywane jedynie do realizacji zamówienia. Przez poszanowanie Twojej prywatności nie udostępniamy, ani nie sprzedajemy Twoich danych osobowych podmiotom trzecim.

BEZPIECZEŃSTWO

Po zaksięgowaniu płatności wysyłka zostanie zrealizowana w ciągu 7 dni roboczych. Paczki są dostarczane kurierem DHL. Trampoliny są zabezpieczane poprzez specjalne opakowanie wielokrotnego użytku. Prosimy o zachowanie wszystkich elementu zabezpieczających trampolinę w transporcie.

DLA KAŻDEGO

Programy treningowe Fit and Jump przeznaczone są dla każdego, kto pragnie zrzucić nadmierne kilogramy. Ćwiczyć z nami może każdy bez względu na wiek, płeć czy poziom aktywności fizycznej. W przypadku przebytych schorzeń konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

JASNE ZASADY

Zaakceptowany regulamin stanowi umowę pomiędzy klientem, a marką Fit and Jump oraz określa warunki przystąpienia do usługi Fit and Jump. Minimalny czas trwania umowy to 4 miesiące.

POMOC TECHNICZNA

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem: 795-960-272. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości na temat trampolin, programów treningowych czy samej usługi wynajmu. Pracujemy od 9 do 16, od poniedziałku do piątku.

 

Trampolina fitness

Każdy z nas w swoim życiu niejednokrotnie miał styczność z trampolinami.  Począwszy od  najbardziej popularnych - trampolin ogrodowych, gdzie jako dzieci próbowaliśmy nowych ruchów, ćwiczeń czy akrobacji po te wyspecjalizowane, które służą profesjonalistom. Nie da się ukryć, że oszukiwanie grawitacji na batucie trampoliny to niesamowita zabawa i bardzo wartościowa forma aktywności fizycznej.  Trampolina od momentu swojego powstania z biegiem lat nie zmieniła się diametralnie, jednak jej zastosowanie zwiększało się znacząco. Zacznijmy od tego, że sport miał bardzo duży wpływ na rozwój trampolinowego świata. Profesjonaliści zaczęli urozmaicać swoje sesje treningowe o elementy ćwiczeń fitness wykonywanych z użyciem trampoliny. Właśnie w ten sposób trampolina zyskała zupełnie nowe znaczenie i była coraz bardziej doceniana w różnych środowiskach sportu. 

Obecnie trampoliny możemy podzielić na kilka kategorii, które różnią się od siebie głównie przeznaczeniem:

Trampolina ogrodowa.
Trampolina dla dzieci.
Trampolina sportowa.
Trampolina fitness.
Trampolina rehabilitacyjna.
Trampolina akrobacyjna.


Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj trampoliny zobacz czym się charakteryzują i zastanów się do czego będzie służyć Twoja. Pierwsze dwie pozycje to produkty przeznaczone do zabawy, różnią się od siebie jedynie rozmiarem. Zapewne trampoliny ogrodowe spełnią wszystkie wymagania dzieci, jednak druga pozycja stanowi wyspecjalizowane, malutkie trampoliny z poręczą,z których pociechy korzystają pod opieką dorosłych.  Wybór zależy w tym przypadku od naszych osobistych odczuć. Warto zauważyć, że trampolina ogrodowa znajdzie o wiele więcej zastosowań i będzie stanowić obiekt zainteresowania całej rodziny.

Kolejnym rodzajem jest trampolina sportowa czyli mniejsza, przeważnie składana, okrągła rama z batutą zamocowaną na sprężynach. Produkt ten jest dostępny w sklepach od dawna i przeważnie jest wykorzystywany podczas sesji treningowych do urozmaicenia aktywności fizycznej. Osoby zawodowo uprawiające sport pracują na tych trampolinach nad swoją motoryką oraz wytrzymałością mięśni posturalnych.  Dla niektórych trampolina sportowa oraz trampolina fitness to ten sam produkt. Pod pewnym względem na pewno tak jest, ponieważ sam sprzęt różni się od siebie niewiele, jednak jego zastosowanie może się okazać zupełnie odmienne. 

Typowa trampolina fitness została opracowana w 2001 roku i charakteryzuje się specjalną poręczą do wykonywania ćwiczeń fitness.  Co więcej tego typu sprzęt wykorzystuje linki gumowe zamiast sprężyn, aby uniknąć nieznośnego hałasu podczas ćwiczeń. Profesjonalna trampolina fit została specjalnie zaprojektowana do pełnych 60 minutowych treningów na salach fitness. Jej kształt, wysokość nóżek, wielkość ramy z poręczą, wielkość batuty zostały zaprojektowane specjalnie tak, aby stworzyć idealną przestrzeń do wykonywania treningów. Trampolina fitnes została zbudowana w sposób zapewniający najlepsze warunki do wykonywania programu treningowego bazującego na podstawowych ruchach fitness. Nie da się ukryć, że podobny zestaw ćwiczeń może być wykonywany na trampolinie sportowej, jednak po dłuższym czasie może być to uciążliwe. 

 

Trampolina Fit and Jump

Fit and Jump jest pierwszą firmą w Polsce, która zajęła się profesjonalnie produkcją trampolin do fitnessu. Potrzebowaliśmy sprzętu, który spełni nasze wymagania. Niestety trampoliny sportowe ówcześnie dostępne na rynku bardzo hałasowały i dosyć szybko uległy zniszczeniu przy komercyjnych zajęciach w klubie fitness. Nasza master instruktorka Milena Krawczyńska, która od dziecka upodobała sobie ruch i sport, opracowała program treningowy fitness do wykonywania z użyciem trampoliny. Już wtedy doskonale wiedzieliśmy, że zestaw ćwiczeń jest intensywny dlatego proponowany przez Fit and Jump sprzęt musi być najwyższej jakości. W trampoliny fitness wyposażyliśmy większość klubów w Polsce, a same zajęcia fit and jump cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem Polsce i zagranicą. 

Można głośno powiedzieć, że trampolina fitness stała się pewnego rodzaju krokiem na przód, w którym specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń charakteryzował się bardzo wysoką intensywnością oraz efektywnością. Jak się okazuję fitness na trampolinie pozwala spalić uczestnikom nawet 800 kcal w ciągu godziny. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że batut trampoliny odciąża nasze stawy kolanowe. Może być to jedyna aktywność fizyczna dla osób po przebytej kontuzji kolana. Jeśli do teraz nie wiesz o czym mówię, szybko zobacz gdzie jest najbliższy klub fitness z trampolinami i sprawdź te zajęcia. 

Wiele czasu poświęciliśmy na odpowiednie zaprojektowanie trampoliny fitness, ponieważ według nas kluczową cechą kształtująca zadowolenie z tego treningu jest odpowiednia elastyczność batuty. Zbyt sztywna może powodować bóle stawów przez zmniejszoną amortyzację, natomiast luźny batut spowoduje, że będziemy się zapadać przez co wykonywanie ćwiczeń w rytm muzyki będzie stanowić nie lada wyczyn. A więc przede wszystkim odpowiednia elastyczność trampoliny i stabilność samej ramy. Początkujące osoby wspierające się jeszcze specjalną poręczą niekiedy mogą przenieść całą wagę ciała na nią dlatego sama rama trampoliny musi być odpowiednio wyważona, aby się nie wywracała.

Kolejny ważny aspektem była dla nas wytrzymałość samego sprzętu. Trampoliny fitness są głównie wykorzystywane komercyjnie w klubach fitness, w których ilość godzin w tygodniu niekiedy przekracza liczbę 15. Postawiliśmy sobie za cel zatem, że trampolina fit and jump będzie w pełni profesjonalna i z lekkością zniesie nawet wyższą częstotliwość zajęć. Wszystkie zmiany jakie przeprowadzaliśmy w trampolinie badaliśmy na specjalnie zaprojektowanej maszynie, która imitowała podskoki uczestnika treningu fitness. Jeśli zastanawiasz się jak takie badanie mogło wyglądać, zobacz filmik na YouTube wpisując: Badanie wytrzymałości trampoliny Fit and Jump.

 

Trampolina fitness jaką wybrać?

Często zastanawiając się jaką trampolinę fitness wybrać sięgamy do wyszukiwarki Google i poszukujemy informacji jak najbardziej obiektywnych, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru. Zdecydowaliśmy, że zamiast dokładnie opisywać  w tym artykule wszystkie zalety sprzętu fit and jump po prostu przeanalizujemy z czego składa się trampolina fitness i na co zwrócić uwagę. Zapoznanie się z takimi informacjami ułatwi nam dokładne weryfikowanie informacji z reklam i przyspieszy proces zakupowy. Trampolina fitness wydaje się dosyć prostym urządzeniem jeśli jednak rozłożymy ją na czynniki pierwsze znajdzie się wiele cech do omówienia. 

Trampolina fitness, a jej wielkość. Z tego co już wiesz jest to urządzenie jednoosobowe i warto zadbać o jego odpowiednie rozmiary, aby nasza aktywność była zawsze swobodna. Rekomendujemy w tym przypadku wybierać artykuły, których średnica przewyższa co najmniej 120 cm. Oczywiście dla osób wyższych najlepszym wyborem będzie trampolina powyżej 130 cm. Jednym z ćwiczeń na trampolinie są pajacyki dlatego musimy mieć zagwarantowaną właściwą szerokość, aby w pełni wykonywać ten ruch. Jeśli jesteśmy już w tematyce rozmiaru warto sprawdzić jaka jest maksymalna wysokość masztu z poręczą. Kierownice powinniśmy mieć mniej więcej na wysokości brzucha stojąc na trampolinie. 

Rama stalowa trampoliny jest bardzo ważnym elementem, ponieważ stanowi fundament tego urządzenia. Od jej solidności i precyzji wykonania zależy wytrzymałość, stabilność i to czy trampolina jest profesjonalna. Ma to jeszcze większe znaczenie, gdy jest to pozycja składana. Czyli sama rama składa się na zawiasach na pół, a nóżki są dokręcane. Wtedy warto zwrócić uwagę na zdjęciach jaka jest grubość ścianek w nóżkach, gdzie umiejscowiony jest gwint. Zbyt cienkie ścianki nóżek będą się wyginać i gwint przestanie trzymać dany element. Uszkodzenie to często występuję w chińskich trampolinach sportowych i jest dosyć trudne do naprawy. W przypadku, gdy mamy ponad 4 nóżki w ramie, każde uszkodzenie jednej z nich może powodować niestabilność całości. Dlatego bardzo uczulamy, aby wybierać sprzęt posiadający solidną podstawę, a w przypadku gdy trampolina jest składana warto zwrócić uwagę na akcesoria i ich jakość wykonania. 

Kolejnym bardzo ważnym elementem, który posiada trampolina fitness jest sam batut, który stanowi nierównoważną powierzchnie do ćwiczeń. Tak na prawdę ten podzespół przyjmuje największe obciążenie, dlatego musi być bardzo solidny. Musi z łatwością utrzymywać naszą wagę ciała, która dodatkowo tworzy obciążenie dynamiczne podczas gdy wykonujemy intensywne ruchy. Trampolina fitness musi posiadać batut wykonany z materiału polipropylenowego nazywanego również Mesh PP, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na obciążenia i warunki atmosferyczne.  Dodatkowo całość obszyta jest taśmami nośnymi, do których przytwierdzone są uszy. Jest to bardzo ważny element, który na prawdę musi zostać wykonany z najwyżej jakości materiału dostępnego na rynku. Trampolina Fit and Jump wyposażona jest w materiał importowany z USA zapewniający dużo większy czas eksploatacji. 

Trampolina fitness w większości przypadków jest zbudowana na bazie linki gumowej, która w bardzo przystępny sposób zastąpiła skrzeczące sprężyny.  Dzięki temu trampolina jest bezpieczniejsza w szczególności dla dzieci oraz w pełni profesjonalna. Podczas ćwiczeń fitness jest ona bezgłośna, a jakikolwiek niepewny ruch stopy poza batut nie skończy się obdarciem skóry. Jak się okazuję jest to sport w pełni bezpieczny! Trampolina Fit and Jump wykorzystuje importowaną linkę gumową w podwójnym oplocie. Jej średnica to 12 mm, dzięki czemu ma odpowiednią siłę odbicia. Sporo czasu zajęło nam nawet samo ustalenie jak długa linka powinna być wykorzystywana. Po wielu próbach i testach dopasowaliśmy właściwą długość, co przyczyniło się odpowiedniej amortyzacji naszych stawów i lepsze odczucia podczas wykonywania ćwiczeń. 

Wybierając trampolinę fitness warto również zwrócić uwagę na nasadki gumowe, którymi zakończone są wszystkie nóżki. Plastikowe korki nie zapewnią nam odpowiedniej stabilności, natomiast czarne gumowe nasadki mogą zostawiać ślady na podłodze. Dlatego nasza trampolina fitness została wyposażona w gumowe nasadki w kolorze, niebieskim bądź szarym. Są one produkowane na bazie silikonu dzięki czemu nie pozostawiają żadnych śladów. Ponadto trampolina powinna posiadać nasadki, które mają w środku metalowe podkładki. Jest to bardzo ważne ze względu na drgania, które mogą przyczynić się do przecięcia gumy.  Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko będziemy w stanie sprawdzić w sklepie internetowym jednak uważam, że warto mieć podstawową wiedzę, co ułatwi nam podjęcie decyzji. 

Myślę, że powinniśmy dokonywać wyboru głównie pomiędzy trampolinami fitness, które mają linkę gumową. Moim zdaniem jest to bardzo ważne, dużo bezpieczniejsze, a trampolina na sprężynach pomału odchodzi do lamusa. Jeśli tylko możemy warto sprawdzić kraj pochodzenia producenta i wybrać produkty z Europy. Zagwarantuje to nam wyższą jakość podzespołów i łatwiejsze warunki ewentualnej reklamacji. Jest to szalenie ważne jeśli trampolina jest składana i posiada wiele elementów, które się łączą.  Podczas treningu powstają drgania wpływające na rozkręcanie się wszystkich elementów gwintowanych. Po czasie trampolina może stracić swoją stabilność jeśli została opracowana w zły sposób. 

 

Trampolina fitness, jak ćwiczyć?

Już doskonale wiemy czym jest trampolina fitness oraz jaką najlepiej wybrać. Wiemy z czego się składa oraz na co zwrócić uwagę podczas analizowania różnych jej propozycji. Dlatego warto przejść do samego treningu oraz korzyści jakie niesie ze sobą trampolina fitness. Pewnie każdemu obiło się o uszy, że trening na tym piekielnym urządzeniu pomoże nam spalić nawet 800 kcal w ciągu 60 minut. Jest to niesamowity wynik w świecie fitness dlatego zajęcia z trampolinach tak długo cieszą się ogromną popularnością. 

Wszystko zaczyna się od specjalnie przygotowanej rozgrzewki. Musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie naszych mięśni i stawów. Zaczynam od głowy, szyi, ramion idąc w dół naszego ciała dokładnie wykonując powolne ruchy rozgrzewające nasze stawy. Musimy przygotować odpowiednio nasze ciało do właściwego treningu. Trampolina fitness służy głównie do treningów cardio gdzie proste ruchy wykonywane są na nierównoważnej powierzchni jaką jest batut. Spotkamy się tutaj z tak zwanymi "skoczkami", pajacykami, wykrokami, zakrokami, biegiem w miejscu. Ruchy te z pozoru proste i przyjemne potrafią nas niesamowicie zmęczyć jeśli są wykonywane w rytm energicznej muzyki. Tego typu blok trwa przeważnie około 20 minut i potrafi nam dać poważnie w kość. Dalej możliwe jest, że doświadczymy elementów wzmacniania. Wszystko zależy od instruktora, jednak opisując trening gdzie w ruch idzie trampolina fitness bazujemy głównie na programie treningowym fit and jump. A więc przechodzimy do ćwiczeń bardziej statycznych, gdzie wzmacniamy głównie brzuch, uda i pośladki. Trampolina wtedy staje się dla nas najwygodniejszą matą fitness dzięki czemu w bardzo komfortowy sposób możemy wykonywać elementy wzmacniania. 

Na samym końcu każdego treningu wykonujemy streatching i ćwiczenia wyciszające. Nie powinniśmy omijać tego etapu, aby nie ograniczać zakresu ruchowego naszego ciała. Nasza ogólna sprawność jest najważniejsza dlatego musimy zawsze dbać o odpowiednią rozgrzewkę przed treningiem oraz stretching po nim. 

Trampolina fitness i trening na niej niosą ze sobą wiele korzyści. Moim zdaniem największym plusem jest to, że ćwiczenia fitness na trampolinie są bardzo przyjemne. Czas na zajęciach mija nam szybko, dynamiczna muzyka, energia, intensywne ruchy to wszystko składa się na eksplozje endorfin, którą przeżywamy podczas Fit and Jump. Może to trochę porównać z zabawą, po której jesteśmy bardziej zmęczeni niż normalnie. Trampolina fitness sprawia, że chce się na nią wracać i gubić kolejne kilogramy.  Warto również wspomnieć o tym, że ćwiczenia na niej są dziecinnie proste i każdy nawet bez większego doświadczenia z aktywnością fizyczną poradzi sobie. Na zajęciach wszyscy mają trampolinę dla siebie, dlatego możemy wykonywać ćwiczenia w swoim tempie ucząc się poszczególnych sekwencji ruchów. Z czasem na pewno poprawimy swoją koordynacje ruchową i będziemy idealnie trafiać ze skokami w muzykę. 

Często mówimy o tym, że trampolina fitness stanowi pewnego rodzaju przepustkę do świata regularnych ćwiczeń. Wiele osób nie mających dużo wspólnego ze sportem przyszło do nas na zajęcia i zostało na dłużej. Po pewnym czasie, gdy sylwetka uległa zmianie dzięki zajęciom, osoby te rozpoczynały eksperymenty z innymi aktywnościami, a trampoliny stanowiły regularny punkt mający na celu utrzymanie efektów. Nasza rekordzistka w Fit and Jump schudła ponad 40 kg w rok i na stałe odmieniła swoje życie. 

 

Trampolina fitness - wynajem

Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej ludzi wybiera wykonywanie treningów w domu. Jest to dużo łatwiejsze do pogodzenia z już napiętym grafikiem codziennych zajęć oraz obowiązkami rodzinnymi. Często jest to jedyna opcja dla mam opiekujących się swoimi dziećmi. Nie da się ukryć, że jest to możliwość, która okazuje się bardzo wygodna i przystępna. Robimy pierwszy trening, drugi, trzeci o ile wiemy jak ćwiczyć. Wszystko idealnie! Staramy się ćwiczyć jak najdłużej i musimy wytrwać próbę czasu. To nie zawsze jest takie proste. Z czasem motywacja do treningów spada i ciężko nam samodzielnie się zmobilizować. Chyba każdy z nas to przerabiał...

Dlatego wyszliśmy z pewną inicjatywą, a dokładnie chodzi o wynajem trampoliny do fitnessu. Biorąc pod uwagę ceny sprzętu chcielibyśmy zaoferować klientom w domach profesjonalne urządzenie wraz z programami treningowymi, które pomoże im przezwyciężyć gorsze chwilę i wytrwać w rygorze treningowym. Trampolina fitness jest wysyłana do Ciebie w specjalnym pokrowcu, drogą elektroniczną dostajesz dostęp do treningów video i możesz zacząć ćwiczyć. Co najlepsze jeśli trening się Tobie znudzi już po miesiącu możesz ją odesłać z powrotem do nas! Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, które umożliwia Ci sprawdzić czym tak na prawdę jest Fit and Jump i czy jest to rzeczywiście dla Ciebie. Może się okazać, że dopiero po 3-4 miesiącach stwierdzić, że trampolina fitness to nie to czego docelowo szukasz. I wtedy bez problemu możesz odesłać ją do nas.  Pracujemy na rynku fitness od 5 lat i sami zdajemy sobie doskonale sprawę, że odnalezienie swojej aktywności fizycznej nie jest czymś prostym dlatego warto próbować wszystkiego. 

Niekiedy okazuje się, że trampolina fitness to właśnie to czego szukała dana osoba i regularnie trenuje już z nami więcej niż pół roku. Nie są to odosobnione przypadki, natomiast zdarza się to na prawdę często. Niekiedy po pewnym okresie wynajmu klient decyduje się na zakup własnej trampoliny do domu. Wtedy ma 100% pewność, że wie na co się piszę i będzie trenować regularnie. Właśnie dlatego chcieliśmy dać klientom możliwość sprawdzenia czym tak na prawdę jest trampolina fitness i czy spełni ich oczekiwania. Do niektórych przemawia również fakt, że trampolina jest magnesem dla małych dzieci dlatego nie tylko Ty będziesz się cieszyć z nowego nabytku. Rodzice mogą wieczorami wykonywać trening natomiast pociechy w ciągu dnia mają nową atrakcje.