Trampoliny do fitnessu

Posiadasz klub fitness? A może planujesz otworzyć coś nowego?

Gwarantujemy, że zajęcia Fit and Jump wzbudzą zainteresowanie i przyciągną nowych klientów! Wprowadź świeży powiew fitnessu do Twojego miasta!

Jesteśmy pierwszym polskim producentem trampolin, któremu zaufało ponad 100 klubów w Polsce i za granicą.
Jako jedyni posiadamy certyfikat Instytutu Sportu – Państwowego instytutu badawczego.

Poza profesjonalnym sprzętem oferujemy naszym partnerom szkolenia dla instruktorów oraz wsparcie marketingowe, które pomaga w promowaniu i rozwijaniu firmy. Spełniając wszystkie te warunki stajesz się pełnoprawnym licencjobiorcą Fit and Jump.

Trampoliny do fitnessu
Chcesz poznać ofertę?

Opinia Fizjoterapeutyczna POLSKI INSTYTUT FIZJOTERAPII I SPORTU

TRAMPOLINA FIT AND JUMP

Rola trampoliny w sporcie i rehabilitacji jest praktycznie niedoceniona. Ta nowoczesna , choć znana wcześniej, forma ruchu w sposób nader łatwy i przyjemny pozytywnie wpływa na kondycję naszego ciała, a zatem i ducha.

Ćwiczenia oparte są na ciągłym podtrzymywaniu dysbalansu, równowagi statycznej i dynamicznej poprzez zastosowanie miękkiego i amortyzującego podłoża. Zaangażowanie naturalnych funkcji stabilizacyjnych układu nerwowego tj. propriocepcji, sensomotoryki i innych, jest celem wytworzenia (wzmocnienia) prawidłowych odruchów tegoż układu. Dzięki właściwej funkcji mięśni i stawów, poprawie ulega bezpieczeństwo treningowe, występuje mniejsze ryzyko doznania kontuzji.

REHABILITACJA

Trampolinę Fit and Jump z powodzeniem można wykorzystywać w specjalistycznej rehabilitacji u osób po zabiegach rekonstrukcyjnych ACL, MCL, PCL, uszkodzeniach łękotek, urazach barku, dłoni, stawu skokowego i innych. Warunkiem jest modyfikacja programu ćwiczeń z zastosowaniem specjalistycznych metod neurofizjologicznych. Trampolinę wykorzystywać można praktycznie na każdym etapie rehabilitacji do odtworzenia prawidłowej propriocepcji. Zarówno przy świeżych jak i podostrych urazach trampolina jest przyrządem, dzięki któremu łatwo będzie można stopniować trudność ćwiczeń.

ZAPOBIEGANIE URAZOM

Podstawową własnością układu biomechanicznego zapobiegającą urazom jest tzw. kokontrakcja – czyli współskurcz mięśni wokół stawu. Jest to nieoceniony element prewencji, ponieważ wytworzenie prawidłowego skurczu mięśni zapobiega urazom. Niezwykle ważne jest, aby terapeuta czy trener, który korzysta z trampolin posiadał wiedzę nie tylko z rehabilitacji sportowej, ale również z neurofizjologii. Rozumiejąc te zagadnienia oraz łącząc je razem z doświadczeniem mamy praktycznie nieograniczone ilości możliwości ćwiczeń sensomotorycznych.

Trampolina przydaje się także w trakcie normalnego cyklu treningowego również w treningach osobistych jako narzędzie mobilizujące narządy równowagi, poprawiające ich precyzyjne działanie, a także jako forma ćwiczeń powodująca skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Aktywizacja w czasie ćwiczeń łańcuchów mięśniowych odbywa się z korzyścią dla narządu ruchu. Odciąża stawy, za sprawą lepszych mechanizmów stabilizacji czynnej (nerwowo-mięśniowej) przywraca ogólną równowagę temu niełatwemu systemowi motorycznemu.

www.pifis.pl

Porównanie z innymi trampolinami do fitnessu

Na rynku każdego dnia pojawiają się kolejne prototypy trampolin do fitnessu budowane przez naszą konkurencję. Nie będziemy jednak odnosić się do żadnych przykładów. Chcielibyśmy jedynie przestrzec użytkowników przed trampolinami do fitnessu chińskiego bądź nieznanego pochodzenia, które mogą powodować zagrożenie dla Ciebie i Twoich bliskich. Niebezpieczne sprężyny, niestabilna konstrukcja czy materiały niskiej jakości mogą być bardzo niebezpieczne podczas tak intensywnego korzystania z trampoliny. Nasze trampoliny są produkowane w Polsce przy wykorzystaniu polskich produktów oraz podzespołów importowanych z zachodu. Podczas, gdy w naszych klubach każdego dnia odbywają się zajęcia Fit and Jump, my monitorujemy kondycję naszego sprzętu oraz wprowadzamy konieczne zmiany. Dzięki temu nieustanie dążymy do doskonałości naszego produktu, aby skakało się lepiej!

Chcesz poznać ofertę?

Opinie klubów oferujących fitness na trampolinach Fit and Jump /