Wrocław

Klub Adres Info
Fit and Jump Wrocław Wrocław, ul. Nyska 61a

Fitness Wrocław.

W ciągu roku jesteśmy narażeni na wahania nastroju oraz spadki energii, które często potrafią pokrzyżować najlepiej przygotowany plan treningowy. Przykładem może być jesień, która dla wielu z nas jest wielką przeszkodą w utrzymywaniu rygorystycznej diety czy założonego planu treningowego. Może to śmieszne, ale wprowadzając do swojego życia aktywność fizyczną właśnie w tej porze roku mamy dużą szansę na przełamanie swojego złego nastroju czy braku sił. Na pewno każdy z Was słyszał o tym, że podczas wysiłku nasz organizm potrafi produkować endorfinę. Właśnie tak – hormon szczęścia. Jest to substancja redukująca stres oraz uodparniająca nas na jego destrukcyjne efekty. Pomyśl jak może to przełożyć się na jakość Twojego życia. Na wszystkie Twoje obowiązki w domu, pracy czy szkole. Okazuje się, że zwiększenie produkcji endorfin pozwala nam być bardziej efektywnymi w pracy oraz otwartymi na ludzi. Co więcej ograniczymy ryzyko wielu chorób oraz regulujemy prace naszego ciała. Korzyści płynące z wprowadzenia aktywności fizycznej do naszego planu dnia możemy wymieniać godzinami. Jednak sądzę, że nie trzeba Cię dłużej namawiać. Pomyśl, że to najlepszy czas, aby zacząć. Ja kiedyś usłyszałem, że nie ma złej pogody, czy za wczesnej godziny są tylko słabe charaktery. Wprowadzenie treningu do naszego harmonogramu wydaję się niewykonalne wyłącznie do momentu kiedy nie zaczniemy. Zawsze odczuwamy niepokój przed czymś nowym dlatego warto zrobić pierwszy krok i zmienić swoje życie. Obecnie mamy dużo łatwiej, ponieważ ilość  lokalnych klubów fitness jest olbrzymia, natomiast z każdym miesiącem powstają nowe programy treningowe, co daje nam szeroki wybór.

Jaką formę treningu wybrać?  

Branża fitness rośnie w zastraszającym tempie. Można powiedzieć, że żyjemy w świecie fitnessu. Coraz więcej osób ma siedzący tryb życia, co skłania nas do urozmaicenia swojego dnia ciężkim treningiem. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze i lepsze systemy treningowe czy rozwiązania technologiczne. Okładki gazet zapełniają się wysportowanymi celebrytami, którzy zachwalają swój styl życia. To wszystko wpływa na naszą świadomość i skłania nas do podjęcia próby zmiany swojego życia. Do niedawna podczas wyboru wymarzonej aktywności fizycznej mieliśmy dylemat pomiędzy aerobikiem, stepem, bieganiem bądź zwykłą siłownią. Tak, teraz ciężko zdecydować się na cokolwiek, ponieważ oferty klubów fitness pękają w szwach. Swoją przygodę z fitnessem możemy rozpocząć od spinningu, który stał się czymś więcej niż tylko pedałowaniem w miejscu. Sprzęt jest coraz lepszy natomiast zajęcia prowadzone są do dynamicznej muzyki bądź ekranu wyświetlającego nam piękne widoki podczas naszej stacjonarnej przejażdżki. Możemy wybrać Areo-box czyli formę aerobiku wzbogaconą o ruchy wykorzystywane w sztukach walk. W klubie fitness czekają również na nas zajęcia na trampolinach, które redukują obciążenie stawów i kręgosłupa. Jest to trening przeplatający elementy zajęć cardio i wzmacniania. Zajęcia prowadzone są w rytmie energicznej muzyki, natomiast sam trening jest daleki od uciążliwego. Kolejnymi pomysłami są takie zajęcia jak: aerobik, dance aerobik, low impact aerobik czy hi-low aerobik. Możemy natknąć się również na zajęcia Jędrne pośladki bądź ABS inaczej nazywany płaski brzuch. Dla wytrwałych są również treningi obwodowe bądź popularne w USA zajęcia Crossfit, które angażują wszystkie partie ciała i poprawiają ich pracę. Co, więcej możemy natknąć się również na zajęcia: Fit ball, Pilates, Body-Art, Tai-Chi bądź Yoga. Na pewno nie uda nam się wymienić wszystkich popularnych form aktywności fizycznej w jednym tekście. Tak, jak widzisz oferty nowoczesnych klubów fitness są bardzo szerokie i często klienci mają spory dylemat jaki trening będzie dla nich odpowiedni.

 

Dlaczego trening jest tak ważny?

Tak jak widzisz, możesz wybierać bez końca. Zmieniać, próbować i chudnąć. Jestem przekonany, że znajdziesz coś dla siebie i bez problemu wkomponujesz trening w swój napięty harmonogram dnia. To, że mamy duży wybór zajęć i możemy uzyskać wymarzoną sylwetkę nie jest do końca najważniejszym aspektem treningów. Trzeba również powiedzieć o zdrowiu. O tym jak aktywność fizyczna wpływa na nasze ciało. Nie możemy zapomnieć, że z każdą godziną ćwiczeń wzrasta wydolność płuc i naszego serca. Dzięki, temu natleniona krew porusza się dużo szybciej po naszym organizmie i może nawet usuwać złogi tłuszczowe oraz wpływać na rozrastanie układu krwionośnego. Dzięki czemu poprawia się krążenie w naszym ciele i normuje tętno. Oczywiście nie tylko podczas treningu ale na stałe. Oprócz sylwetki z zarysowanymi mięśniami uzyskujemy również większą ich wytrzymałość oraz poprawioną  ruchomość stawów. Dzięki temu żadne co dzienne czynności nie stanowią już dla nas przeszkody. Nie możemy również zapominać o poprawieniu pracy jelit oraz zwiększonemu metabolizmowi. W dużej mierze ma na to wpływ wyrównanie ciśnienia wewnątrz organizmu oraz napór pracujących mięśni.

 

Fitness to styl życia.

W klubie fitness, będąc na treningu poznajemy wielu ludzi oraz nawiązujemy przyjaźnie. Siłą rzeczy nawiązujemy kontakty z osobami, które mają podobne zainteresowania i w późniejszym czasie mogą wpływać na naszą motywację. Z każdym treningiem zwiększa się nasza pewność siebie oraz ogólne samopoczucie. Jest to najlepsza droga by stać się jedną z wielu sprawniejszych i szczęśliwszych osób. Ogromną rolę w naszym samodoskonaleniu się odgrywa nasz trener. Dobrze, jak jest to osoba charyzmatyczna i posiadająca odpowiednią energię. Jeśli nasz trener rozpoczął taki styl życia z pasji, na pewno w krótkim czasie zarazi nas tym i ułatwi nam pracę nad sobą. Może się okazać, że zanim się obejrzysz przynajmniej 3 razy w tygodniu będziesz uczęszczać na siłownie bądź do klubu fitness i to stanie się Twoim nawykiem. Dzięki temu życie stanie się łatwiejsze, będziesz lepiej reagować na różne stresujące sytuacje, natomiast większa liczba spożytych kalorii nie będzie męczyć Twojego sumienia. Ważne, żebyśmy w życiu nie czekali, aż coś się stanie. Jeśli nie będziemy podejmować odpowiednich kroków i nie wyjdziemy z domu to tak naprawdę nic w naszym życiu nie ulegnie zmianie. Nie przez przypadek mówi się „Bądź kowalem swojego losu.”. Zatem skompletuj potrzebny sprzęt, wybierz odpowiedni klub fitness i pójdź na pierwsze zajęcia. Nie przejmuj się jeśli trafisz na zajęcia, które nie są dla Ciebie satysfakcjonujące. Pamiętaj, że nadal możesz wybierać i podejmować kolejne próby.