łódzkie

Wybierz miasto w województwie łódzkim, gdzie chcesz chodzić na zajęcia fitness

Czym jest fitness na trampolinie? 

Na przełomie kilku ostatnich lat fitness na trampolinie niespodziewanie wdarł się do klubów fitness. Obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych aktywności fizycznych, która daje dość dobre efekty wytrwałym uczestnikom. Jest to dziedzina fitnessu przeznaczona dla każdego bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie w uprawianiu różnych aktywności fizycznych. Trening ten jest głównie zaliczany do treningów cardio z pewnymi elementami wzmacniania. Jego intensywność pozwala spalić na jednych zajęciach od 600 do 1000 kcal podczas jednej godziny. Co więcej fitness na trampolinie cechuje mała uciążliwość, która wpływa motywująco na uczestników. Zajęcia odbywają się przy energicznej muzyce, a cała aktywność fizyczna bardziej przypomina zabawę niż morderczy trening. Nie zmienia to jednak faktu, że najbardziej wytrwałe osoby potrafiły schudnąć około 30-40 kg ćwicząc na trampolinach i kontrolując swoje żywienie. Metamorfozy te dowodzą, że jeśli ktoś bardzo chce to jest w stanie osiągnąć zamierzony cel. Natomiast najważniejsze jest to, że w tych przypadkach trampoliny oprócz sylwetki zmieniły również życie kursantów.

Instruktor fitnessu na trampolinach.

Bardzo ważnym aspektem każdych zajęć fitness jest doświadczony i kompetentny trener, który nie boi się mało zróżnicowanych treningów. Natomiast jest w stanie wpoić swoim kursantom odpowiednią postawę ciała i prawidłowe odruchy. Bezpieczeństwo podczas treningu wydaje się, że schodzi trochę na drugi plan bo najważniejsza jest motywacja i zadowolenie klienta. Nic bardziej mylnego biorąc pod uwagę, że mówi się – „Sport to zdrowie”. Większość aktywności fizycznych jest kontuzjogennych dlatego też nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń stanowi pewne ryzyko dla uczestników większości zajęć. Podczas treningu na trampolinach bardzo ważnym aspektem jest postawa ciała oraz ruchy wykonywane na tym sprzęcie. W Polsce jest kilka szkół treningu na trampolinach, niektóre z nich stawiają na przebojowość oraz urozmaicone choreografie, które wykluczają możliwość przeprowadzenia bezpiecznego treningu. Fitness na trampolinach wg Fit and Jump to przede wszystkim bezpieczeństwo. Kroki wykorzystywane podczas zajęć sprowadzają się do naturalnych ruchów naszego ciała, które są również wykorzystywane w innych dyscyplinach sportowych. Co więcej podczas jednej godziny zajęć trening cardio jest ograniczony przez elementy wzmacniania własnego ciała. Jest to bardzo ważne, ponieważ tak skonstruowane zajęcia fitness pozwalają nam uniknąć wszelkich nieprawidłowości podczas pracy mięśni.  

Fitness na trampolinach to przede wszystkim ludzie.

Wokół fitnessu na trampolinach buduje się ogromna społeczność szczęśliwych osób, które entuzjastycznie patrzą w przyszłość. Prawie pewne jest to, że na zajęciach poznasz wiele osób myślących w podobny sposób do Ciebie. Z czasem może to być zbawienne, ponieważ nie chodzisz już na zajęcia samodzielnie, a w większej grupie. Pozwala to zwiększyć motywację nawet w najgorszych momentach naszego życia. Każdy trening i nowe otoczenie zwiększa Twoją pewność siebie. Z czasem oprócz wymarzonej sylwetki i założonych celów zyskujesz również lepsze poczucie własnej wartości. Aktywność fizyczna kreuje Twój charakter, natomiast środowisko, w którym działasz dodatkowo napędza Cię do działania. Czego chcieć więcej. Po prostu odważ się na pierwszy krok, a potem zobaczysz co się stanie.