PROMOCJA!   -20% NA WSZYSTKIE TRAMPOLINY    KOD: TRAMPOLINA20    
3 scenariusze na to, jak możesz spędzić Tłusty Czwartek

3 scenariusze na to, jak możesz spędzić Tłusty Czwartek

Większość z nas kocha słodycze i lubi czasem oddać się błogiej przyjemności zapominając o towarzyszących temu konsekwencjach.

Są jednak wyjątkowe dni, do których właśnie zalicza się Tłusty Czwartek. W ten dzień patrzymy na wszystkie słodkości bardziej przychylnym okiem! :D To w jaki sposób zaplanujesz spędzenie tego dnia zależy tylko od Ciebie! :D Przed Tobą 3 realne scenariusze – powiedz nam, który z  nich wybierasz ;)

1. Leniwiec opychający się wszystkim co tylko wpadnie mu w ręce.

Postanawiasz całkowicie odpuścić sobie jakiekolwiek motywacyjne myśli i rezygnujesz z pójścia na trening. Z dumą zjadasz kolejnego pączka i uśmiechasz się do siebie w lustrze. Chcesz nadrobić te wszystkie tygodnie od początku roku, podczas których zrezygnowałaś ze słodyczy. Myślisz nawet o pobiciu swojego rekordu w ilości zjedzonych pączusi, a ich sumą chwalisz się na Facebooku.

2. Rozżalona i smutna maruda.

Przeliczasz ilość odbytych treningów od początku roku i starasz się powstrzymać od zjedzenia nawet jednego pączka. W Twoich oczach pojawiają się łzy kiedy oglądasz witryny pobliskich cukierni. Ogarnia Cię złość w momencie gdy słyszysz „no zjedz chociaż jednego”. Próbujesz udowodnić sobie, że jesteś w stanie zrezygnować ze słodyczy kiedy tylko masz na to ochotę w imię wymarzonej sylwetki.

3. Optymista wierzący w słuszność tego święta.

Ćwiczę regularnie, staram się dobrze odżywiać i mam prawo do odrobiny przyjemności. Bez wyrzutów sumienia sięgam po smakołyki, które tego dnia są tak bardzo popularne. Nie liczę kalorii i z dobrym nastawieniem sięgam po torbę i wyruszam na wieczorny trening. Nie towarzyszy mi tego dnia żadne poczucie winy!

Oto trzy scenariusze, które możecie zrealizować w Tłusty Czwartek! <3

Do Ciebie oczywiście należy decyzja, który z nich zrealizujesz, a może stworzysz swój własny scenariusz.  Od nas kilka słów – wiemy ile ciężkiej pracy wkładacie w swój plan treningowy, nasze kluby każdego dnia przepełnione są Waszą motywacją i zaangażowaniem. Więc, gdy przyjdzie taki dzień jak Tłusty Czwartek nie izolujcie się od reszty ludzi z brudnymi od lukru dłońmi. Dajcie sobie odrobinę przyjemności, oczywiście rozsądnie, bo zasługujecie na to bardziej, niż ktokolwiek inny!

Istnieje oczywiście jeszcze wersja dla ambitnych, którzy chcą zachwycić swoich bliskich mniej tuczącymi pączkami:

Przepis na zdrowe pączki:

Oto składniki, których potrzebujecie 

 - 2 szklanki mąki (jedna pszenna i druga pełnoziarnista)
- 1 jajko
- ½ szklanki mleka
- 1 łyżka drożdży
- 1-2 łyżki stewii i szczypta soli

Teraz przejdźmy do działania!

Na samym początku łączymy mąkę z drożdżami. Dodajemy stewię i wbijamy jajko. Wszystko razem mieszamy oraz stopniowo dodajemy mleko. Składniki wyrabiamy do uzyskania jednolitej masy. Odstawiamy całość na ok 1h. Po tym czasie ciasto wałkujemy i lekko podsypujemy mąką na grubość ok 2cm i wycinamy szklanką nasze pączki. Zostawiamy je do wyrośnięcia na ok 45minut. Po tym czasie wkładamy je do piekarnika na 10-15 minut w 190 stopniach. Bardzo ważne jest, aby nie piec ich zbyt długo, żeby nie zrobiły się twarde. Wszystkie składniki muszą mieć temperaturę pokojową. Należy dodać szczyptę cukru, po to, aby ciasto lepiej urosło, dając pożywkę drożdżom.

Udanych wypieków! Smacznego!