3 sposoby na podtrzymanie pięknej sylwetki podczas wyjazdu wakacyjnego!

3 sposoby na podtrzymanie pięknej sylwetki podczas wyjazdu wakacyjnego!

Przychodzi taki czas, kiedy po całym roku pracy i ćwiczeń, pakujesz walizki i wyjeżdżasz na upragniony urlop!

Wiesz już, że Twoja sylwetka zachwyci każdego, kogo spotkasz podczas wakacyjnych podróży ! Dziś masz dowód na to, co było powodem Twojej pracy przez ostatnie miesiące i dlaczego nie ulegałaś wymówkom i lenistwu.

Osiągnęłaś cel i możesz być z siebie dumna. Przed Tobą jednak kolejne bardzo ważne zadanie. Utrzymanie ciała w dobrej kondycji, a także wytrwanie w wypracowanych nawykach podczas dni wolnych!

Co zatem zrobić, aby Twoja praca nie poszła na marne?

Musisz dbać o siebie cały czas i pamiętać o tym, że Twoja forma poszukuje dalszej motywacji, a organizm przyzwyczajony do wysiłku fizycznego stale pragnie tego, abyś dostarczała mu endorfin wytwarzanych podczas ruchu!

Wyjeżdżając na urlop możesz zmodyfikować swój plan treningowy i wykonać krótkie, intensywne ćwiczenia dające takie same rezultaty!

Znajdź w ciągu dnia 30 minut dla siebie spalając kalorie i napędzając swój metabolizm!

Pierwszym ze sposobów na utrzymanie formy podczas wakacji są ćwiczenia interwałowe, o zmiennej intensywności. Mają one na celu zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu w krótkim czasie. Ten rodzaj treningu możesz wykorzystać np. podczas biegu. Jedna runda treningowa będzie składała się z 20 sekund sprintu, po którym nastąpi bieg w umiarkowanym tempie trwający 40 sekund . Wykonaj kilka takich serii od 8 do nawet 15, w zależności od poziomu Twojego wytrenowania. Ta propozycja ćwiczeń doskonale sprawdzi się podczas biegu po plaży. Kiedy pogoda nie pozwoli Ci na wykonanie aktywności na powietrzu, możesz skorzystać z treningu stacjonarnego w postaci Tabaty.  Tutaj wybierasz sobie jedno ćwiczenie np. burpees, przysiad, pajacyki, bieg bokserski. Jedna Twoja runda trwa 4 minuty, gdzie przez 20 sekund wykonujesz wybrane ćwiczenie w maksymalnym tempie, po czym przez 10 sekund odpoczywasz maszerując lub truchtając w miejscu. Wykonaj 3-4 takie rundy a uwierzysz, że w tak krótkim czasie można się naprawdę zmęczyć i poczuć satysfakcję z wykonanego treningu.

PAMIĘTAJ! Przed każdą tego typu aktywnością fizyczną musisz wykonać rozgrzewkę, która będzie trwała przynajmniej 8-10 minut, a po zakończonym treningu, daj sobie czas na wyciszenie organizmu i rozciąganie.

Drugim sposobem na podtrzymanie sylwetki jest odpowiednie odżywianie. Oczywiście każdy z nas podczas wakacji posiada chwile słabości. Kuszą nas produkty wysoko przetworzone w postaci lodów, gofrów, pizzy itd…. :D  Ważne jest, aby wiedzieć jak sobie z tym poradzić! :D Spróbuj wyznaczyć sobie dzienną dawkę takich przyjemności i nie przekraczaj zalecanego bilansu kalorycznego!. Czujesz, że dziś się nie oprzesz się pokusie zjedzenia pizzy? Nie dokładaj jej pomiędzy obiad a kolację, tylko zrób z niej 1 posiłek zastępujący np. obiad. Wyjazdy są też po to, aby korzystać z takich dobroci! Prosimy tylko, abyście robili to z głową! :D

Trzecim sposobem na podtrzymanie swojego dobrego samopoczucia i utrzymania w formie swojego ciała jest picie odpowiedniej ilości wody. Chyba każdy z nas zna jej dobroczynny wpływ na organizm:

-  odżywia skórę

- redukuje stres

- zapobiega skurczom mięśni oraz wpływa na nawilżenie stawów

- wspomaga proces trawienny

 

Zadbanie o swoje ciało podczas wakacji jest bardzo ważną sprawą, ciesz się z urlopu aktywnie i z uśmiechem pamiętając o wyżej wymienionych sposobach, które zagwarantują Ci świetny nastrój także po powrocie i zmotywują do dalszych treningów! :D