Aktywność nie ma ograniczeń wiekowych

Aktywność nie ma ograniczeń wiekowych

Co roku obchodzimy ważne dla nas dni, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka.  

Jest to moment, w którym powracamy myślami do czasów dzieciństwa i przypominamy sobie wszystkie fajne chwile, które z nimi przeżyliśmy. Czy Wy również biegliście szybko do domu po lekcjach i jedliście pyszny obiad przygotowany przez babcię, a później dziadek kładł przed Wami talię z kartami i po raz kolejny pozwolił Wam wygrać w „wojnę”?  A może macie zupełnie inne doświadczenia, jeżeli tak podzielcie się tym z nami! J Dziadkowie wspierali nas od najmłodszych lat, czas na to, abyśmy my mogli dać im coś od siebie.

Zastanówcie się co mogło by im sprawić przyjemność.

Może zaproponujcie wyjście do kina albo na spacer do parku, albo zwyczajnie ugotujcie wspólny obiad? To naprawdę drobne rzeczy, które bardzo przekładają się na ich samopoczucie i samoocenę. Dziadkowie bardzo chcą być ważni i potrzebni swoim wnukom. Cieszą się, kiedy zwracasz się do nich o radę czy prosisz o pomoc.

Na przestrzeni lat obraz starszych osób bardzo się zmieniał. Oczywiście były to zmiany na lepsze.

Nie dziwi nas obecnie widok starszego mężczyzny biegającego po parku o 7 rano, czy babci chodzącej na zajęcia gimnastyczne. Zdrowy tryb życia pochłonął ludzi starszych, co niezwykle mocno przekłada się na ich codzienność. Kiedy odchowają wnuki często mają bardzo dużo wolnego czasu. W momencie podejmowania aktywności fizycznej i pracy nad sobą widzą sens w życiu, lepiej się czują i potrafią odpowiednio się zorganizować! Rzadziej skupiają się na dolegliwościach wynikających z wieku, zdarza się też, że nawiązują nowe znajomości. Nikt przecież nie lubi być sam i pragnie cieszyć się każdą chwilą. My jako wnuki powinniśmy wspierać nasze babcie i dziadków w podejmowaniu takich inicjatyw i tym samym pomagać w poprawianiu ich jakości życia. Powiesz teraz „ nie mam na to czasu w tygodniu”. Pamiętaj, że oni mieli dla Ciebie zawsze! Przeorganizuj tak swój tydzień, żebyś znalazł chociaż godzinę na spotkanie z babcią czy dziadkiem.

My pragniemy z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka życzyć  dużego samozaparcia w spełnianiu nawet tych małych marzeń spędzania czasu w gronie rodzinnym i zadowolenia z życia! To dzięki Wam wyrastamy na mądrych i dobrych ludzi!