Trampolina fitness

Trampolina fitness

Fitness na trampolinach

Fitness na trampolinach w ciągu ostatnich lat stał się najnowocześniejszą i najbardziej popularną formą aktywności fizycznej w klubach fitness. Na trampolinie do fitnessu skaczą osoby w różnym wieku  i płci, które postanowiły zmienić swoja sylwetkę. Trampolina do fitnessu to sprzęt łatwy w użytkowaniu i zapewniający maksimum korzyści przy niewielkiej ilości miejsca. Oczywiście, aby sprzęt był bezpieczny, powinien być wykonany z najlepszych materiałów, a użytkownik powinien stosować się do wskazanych przez producenta reguł. Trampolina fitness może posłużyć zarówno jako sprzęty wykorzystywany na siłowaniach lub w klubach fitness ale jest również świetną alternatywą do treningu w domowym zaciszu. Zajmuje ona bardzo mało miejsca.. Trampolina wykorzystywana jest także przy rehabilitacji sportowców. Jej amortyzujące właściwości doskonale sprawdzają się przy problemach z kolanami, a także przy innych przebytych kontuzjach. Istnieje wiele przypadków szybszego powrotu do sprawności u pacjentów dzięki trampolinie do fitnessu.

Jakie jeszcze korzyści płyną z treningu na trampolinie?

Podczas treningu na trampolinie do fitnessu angażowanych jest więcej mięśni, niż podczas biegania. Dzięki temu efektywność ćwiczeń jest dużo lepsza. Podczas jednej godziny zajęć na trampolinie do fitnessu, uczestnik może spalić nawet 800 kalorii! To naprawdę imponujący wynik. Dodatkowo ćwiczenia na trampolinie zapewniają:

- utrzymanie sprawności fizycznej

- stymulację procesów trawiennych

- pełne kształtowanie sylwetki

- poprawia koordynację ruchową

Kto prowadzi treningi na trampolinie do fitnessu?

Bardzo ważne jest przeprowadzenie właściwego treningu na trampolinie. Właśnie dlatego, tak istotne jest odpowiednie przygotowanie instruktora fitness do prowadzenia zajęć. Przede wszystkim prowadzący musi wiedzieć co wolno, a czego nie wolno robić na trampolinie do fitnessu. Zabronione jest stosowanie skoków szpagatowych, skoków na kolana oraz innych akrobacji na trampolinie do fitnessu. Właśnie intensywność tego treningu powinna opierać się na prostocie i powtarzalnych ruchach, które nie spowodują kontuzji wśród uczestników zajęć.

Producent trampolin do fitnessu

Jakość samego sprzętu, jakim jest trampolina do fitnessu zapewnia jej producent. Fit and Jump jest pierwszym polskim producentem trampolin. Od samego początku dokładaliśmy wszelkich starań aby nasza trampolina do fitnessu była bezpieczna, trwała i jedyna w swoim rodzaju. Posiadamy Certyfikat Bezpieczeństwa Państwowego Instytutu Badawczego. Właśnie nasza trampolina może poszczycić się obecnością  prestiżowych gabinetach rehabilitacji.