Fitness klub - historia Fit and Jump

Fitness klub - historia Fit and Jump

Zastanawiałaś się kiedyś kto wpadł na pomysł stworzenia fitness klubu Fit and Jump? Jesteś członkiem naszej fitness rodziny, a klub jest dla Ciebie jak drugi dom? A może słyszałaś o rewolucji jaką wprowadziło niebieskie kółeczko Fit and Jump i zachodzisz w głowę "Jak oni tego dokonali? Jak to wszystko jest zrobione?". Chciałabyś w końcu spróbować treningu na Pomorskiej 40 w samym centrum Łodzi, ale zanim to nastąpi pragniesz poznać nas bliżej?


Żaden problem! Bardzo chętnie odpowiemy na nurtujące Cię pytania!


Skąd pomysł na stworzenie marki sportowej?


Połączenie młodych ambitnych ludzi, zbyt dużej ilości wolnego czasu i chęci wprowadzenia nowości na rynek, równa się przełomem w branży fitness.


Fitness klub Fit and Jump Łódź Śródmieście powstał w 2014r. z inicjatywy i pomysłowości jego twórców. Ot zwykli młodzi ludzie, świeżo po studiach, zapragnęli mieć coś swojego. Coś czego na polskim rynku jeszcze nie ma, co będzie dobre bo polskie, robione z sercem i rzetelnie - bez korzystania z drogi na skróty.


Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Kasia - szalona i odważna, dla której słowa "niemożliwe" i "tego nie da się zrobić" nie istnieją. Absolwentka zarządzania wzięła na swoje barki stronę administracyjną i biurową i dopięła wszystko na ostatni guzik, aby Fit and Jump stało się formalną, znaną i cenioną marką. To ona wpadła na pomysł wprowadzenia w Polsce pierwszych zajęć fitness na trampolinach. Również ona przekonała wszystkich współtwórców do zaangażowania się w ten projekt - powiedziała: "to będzie hit!" i po dziś dzień nie myliła się.


Dlaczego akurat branża sportowa? Skąd ten pomysł? Otóż jedną z założycieli marki Fit and Jump jest Milena Krawczyńska - jedna z sióstr słynnego duetu Siostry ADiHD. Zamiast szukać udziwnień twórcy Fit and Jump skorzystali z tego czym dysponowali - wiedzy i umiejętności. Milka wiedziała co robi - jest zawodową tancerką oraz trenerką. Cała koncepcja programów treningowych oraz szkoleń instruktorskich opiera się na kompetencjach, które nabyła kształcąc się i pogłębiając swoją wiedzę w dziedzinie fitnessu i sportu.


Niebieskie kółeczko Fit and Jump


Skąd pomysł na nazwę? Jest to wynik gry słownej, która odbywała się przy kuchennym stole podczas gotowania wspólnego obiadu. Każdy rzucał nazwami, które kojarzą mu się z branżą fitness i treningiem na trampolinie. I tak dopasowali do siebie elementy układanki w wyniku czego powstała nazwa Fit and Jump - fitness i skoki.
Kolor przewodni został natomiast wybrany w konkursie zorganizowanym na naszym fanpage'u na Facebooku. To właśnie nasi kursanci wybrali niebieskie kółeczko, w końcu jesteśmy wielką rodziną i każdy ma coś do powiedzenia!


Pierwsze zajęcia


Umówmy się - nie od razu było kolorowo. Klub na Pomorskiej 40 w Łodzi nie powstał ot tak. Na początku zaczynaliśmy skromnie w wynajętej salce przy ulicy Jaracza. Pomieszczenie nie posiadało luster ani sprzętu grającego - skakaliśmy na kupionych trampolinach przy małym pokojowym radiu.


Czy komuś to przeszkadzało? Nie! Zapał nie stygł, a wraz z nim rosła nasza potrzeba na udoskonalenie treningu Fit and Jump.


Produkcja trampolin


Od czego zaczęliśmy zmiany? Od nowego sprzętu!
Podczas skoków na kupnych sprężynowych trampolinach niejedna z kursantek narzekała na włosy wkręcające się w sprężyny podczas wzmacniania, lub skrzypiący dźwięk jaki wydawały podczas skoków.


Całej tej sprawie przyjrzał się Bartek - doskonały logistyk i współzałożyciel Fit and Jump. Kiedy spojrzał na ten marnej jakości sprzęt postanowił, że pora wkroczyć do akcji i zrobić z tym porządek. Przecież nasze klientki nie mogą być narażone na kontuzję bądź dyskomfort - jeśli inni zagraniczni producenci nie potrafią wyprodukować dobrej jakości sprzętu to zrobimy to sami.
Cel był prosty - wyprodukujmy dobrej jakości sprzęt fitness, który będzie używany w naszym klubie. Na dzień dzisiejszy nie tylko my możemy cieszyć się efektami swojej pracy! Trampolina Fit and Jump okazała się przełomem na rynku polskim, ale również zagranicznym. Naszym sprzętem możesz cieszyć się nie tylko w centrum kraju, ale w wielu miejscach w Polsce i zagranicą gdzie widnieje niebieskie kółeczko Fit and Jump.


Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy! Otóż nasza trampolina jest nie tylko w 100% polskim produktem tworzonym w samym centrum Łodzi, ale również jako jedyna posiada certyfikat Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego. 
Zaczęliśmy od mikro produkcji na potrzeby naszego klubu i ku zadowoleniu naszych klientów, a skończyliśmy jako pierwszy producent trampolin w Polsce.


Pierwszy klub Fit and Jump w Polsce


Klub fitness znajdujący się przy Pomorskiej 40 w Łodzi to pierwszy autorski klub Fit and Jump na świecie. To dzięki niemu nasza marka rozwinęła skrzydła.


Chcesz zmienić swoje życie? Zapraszamy do naszego klubu!


Poczujesz się u nas jak w drugim domu. Nie tylko prowadzimy zajęcia, które pozwolą Ci popracować nad ciałem - miejsce to trenuje również ducha. Gwarantujemy Ci, że szybko i trwale nawiążesz kontakt z innymi członkami klubu - w końcu jesteśmy jedną rodziną, która wspiera się, motywuje, a przy okazji świetnie się bawi.


Nasi instruktorzy to nie tylko doskonali trenerzy - to również szkoleniowcy! W Fit and Jump Łódź Śródmieście prowadzone są szkolenia dla instruktorów Fit and Jump - chcesz zostać członkiem wielkiego team'u niebieskiego kółeczka, a może pragniesz się doszkolić? W tym miejscu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.