PROMOCJA!   -20% NA WSZYSTKIE TRAMPOLINY    KOD: TRAMPOLINA20    
Myśl pozytywnie i osiągnij to co planujesz

Myśl pozytywnie i osiągnij to co planujesz

Wczoraj obchodziliśmy dzień pozytywnego myślenia. Czy skłoniło Was to do jakiejś refleksji?

Czy faktycznie potrafimy odpowiednio nastawić się do codzienności i z dobrym nastrojem oczekiwać rezultatów naszej pracy i decyzji życiowych? Wbrew pozorom większość z nas powiedziała by „to wcale nie jest takie proste, żeby we wszystkim szukać pozytywów”. Pewnie tak trochę jest, ale czy nie wolałabyś zmienić swojego podejścia? Czy nie fajnie byłoby po prostu dobrze czuć się w tym miejscu, w którym jesteś z tym, co masz na chwilę obecną?

To samo tyczy się treningów.

Jeżeli chcesz podjąć pracę nad swoją wymarzoną sylwetką i z góry zakładasz, że Ci się nie uda, to właśnie tak się stanie. Rozpoczynasz treningi, wytrzymujesz w tym postanowieniu 2-3 tygodnie, a potem porzucasz swoje plany, a Twój zapał gaśnie przez brak pożądanych efektów. Zastanów się sama przed sobą - ile faktycznie jesteś w stanie zrobić ze swoim ciałem przez tak krótki czas? Mało prawdopodobne jest to, że diametralnie zmieni się Twoja sylwetka.

Po prostu bądź tego świadoma!

Być może spróbujesz ćwiczyć przez trzy tygodnie – 5 razy w tygodniu i zastosujesz rygorystyczną dietę, tylko nie będzie to korzystne ani dla Twojego zdrowia, ani samopoczucia. Będziesz po tym czasie zmęczona, pojawi się w Tobie frustracja i podłamanie. Zwyczajnie negatywnie nastawisz się do realizacji planu.

Jak temu zaradzić?

Podejdź do tematu z większym luzem w sobie. Absolutnie nie porównuj się z innymi. Pamiętaj, że musisz przestać skupiać się na samym efekcie końcowym podczas całej drogi do celu. Daj się porwać samej realizacji i pokonywaniu kolejnych etapów. To może być dla Ciebie bardzo wciągające i budujące. Prowadź dziennik i zapisuj w nim swoje małe osiągniecia. Kiedy nauczysz się doceniać drobne rzeczy Twoje nastawienie zmieni się na bardziej pozytywne i motywujące do dalszego działania. Te wskazówki dotyczą naprawdę każdej dziedziny życia.  Przyciągasz to o czym myślisz i na czym skupiasz swoją największą uwagę. Bądź konsekwentna i z optymizmem patrz na to, co osiągnęłaś do tej pory!