Wróżby w Andrzejki - staromodny  zwyczaj czy dobra zabawa?

Wróżby w Andrzejki - staromodny zwyczaj czy dobra zabawa?

Każdego roku przychodzi czas magicznych wróżb Andrzejkowych. Dla jednych to forma zabawy praktykowana od lat, dla innych niepotrzebna data w kalendarzu. Co skłania ludzi do spędzania nocy z wróżbami, laniem wosku i przepowiedniami? Myślę, że przede wszystkim dobra zabawa. Każdy powód jest przecież odpowiedni do tego by znaleźć czas na spotkanie z przyjaciółmi. Może być to też odpowiedni czas na umocnienie relacji z Fit and Jumpową ekipą poza salą treningową ;)

Jak najlepiej spędzić Andrzejki?

Zbierz grupę znajomych, przygotuj potrzebne rekwizyty związane z wróżbą i do dzieła! Mimo wszystko pewien kicz związany z tym świętem tworzy klimat i raz w roku pozwolenie sobie na odrobinę szaleństwa może wyjść nam tylko na dobre!

1. Lanie wosku to pierwsze skojarzenie z tym magicznym dniem. Potrzebujecie miski z zimną wodą, klucz i gorący, płynny wosk. Zadanie jest proste - przelewacie płyn przez otwór do momentu, w którym wosk zastygnie na powierzchni wody.

Przykładowe znaczenie uzyskanych kształtów znajdziecie poniżej:

Motyl – zakończenie nieszczęśliwego związku, czas pozytywnych zmian,

Koło – wasze plany zostaną zrealizowane w taki sposób jaki sobie założyliście,

Anioł – Szczęśliwe wyjście z opresji, wasze działanie przyniesie sukces,

Kwiatek – niedługo czeka Was miła niespodzianka,

Pierścionek – zapowiada zaręczyny i szczęśliwy związek.

2. Owocna wróżba – do tej zabawy zaproście jak największą liczbę osób. Każdy po kolei obiera jabłko. Ten kto ma najdłuższy obierek najszybciej weźmie ślub. Drugim etapem tej wróżby jest odczytywanie kształtu wyrzuconego za siebie obierka mającego przypominać którąś literę alfabetu. Właśnie od tej litery będzie zaczynało się imię Twojej ukochanej osoby.

3. Pod poduszką rodzi się uczucie – wróżba opiera się na przygotowaniu na małych karteczkach imion osób płci przeciwnej. Karteczki chowamy pod poduszkę w nocy z 29-30 listopada! Rano po przebudzeniu sięgamy pod poduszkę. Wylosowane imię to imię naszego przyszłego partnera.

To tylko kilka naszych propozycji na magiczną andrzejkową noc. Wróżb do wykonania jest mnóstwo! Niektóre są bardziej, inne mniej popularne, ale każda znajdzie swoich zwolenników.

Tradycyjne Andrzejki przeznaczone były dla Panien chcących odkryć tajemnicę zamążpójścia. Dziś traktowane są z przymrużeniem oka i zachęcają do łączenia się we wspólnej zabawie :)

Jeżeli znacie inne fajne sposoby na spędzenie tego wieczoru napiszcie o tym w komentarzu! :)