Lublin

Klub Adres Info
Leila Lublin, Fabryczna 2

Fitness Lublin

Przyszła jesień, a wraz z nią spadek energii i pogorszenie nastrojów. Wbrew utartym schematom, to nie czas na porzucenie letniej diety i późno wiosennego reżimu treningowego. To idealny moment by przez treningi fitness poprawić jakość swojego życia! Otaczająca nas jesienna aura potrafi na większość z nas działać demotywująco. Ale nie na mnie i mam nadzieję przekazać Ci kilka informacji co uzyskuję poprzez trening przed czy po pracy, szkole, obowiązkach. Słyszeliście o tym, że w trakcie wysiłku nasz organizm produkuję hormon zwany endorfiną? Tak to prawda. Jest to hormon odpowiedzialny za szczęście. Ale ma też wiele innych reakcji zbawiennych w skutkach. Redukuje stres i uodparnia na niego. Dzięki temu stajemy się wydajniejsi w pracy i bardziej socjalni. Zmniejsza ryzyko chorób wieńcowych jak i zmniejsza ryzyko zawału serca. To tylko jeden z wielu aspektów dla których nie powinniście przerywać treningów! A jeżeli jeszcze nie trenujecie, to najlepszy czas by zacząć! Kiedyś usłyszałam, że nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery. Na całe szczęście z pomocą przybywają nam lokalne kluby fitness oraz siłownie, których powstaje coraz więcej a ich oferta i przekrój systemów treningowych jest wyjątkowo szeroki.

 

Programy treningowe dla każdego

Fitness rozrasta się w niesłychanym tempie. Co chwilę pojawiają się na rynku nowe systemy, nowe pomysły, rozwiązania technologiczne. Bardziej lub mniej trafione. Dłużej lub krócej bytując w naszej świadomości. Tak jak we wczesnych latach istnienia fitnessu, dylematem było pójść na areobik czy step? Tak teraz wachlarz możliwości jest ogromny! Mamy do czynienia z treningami na rowerach (spining), które już dawno przestały być tylko monotonnym pedałowaniem w miejscu. To już znacznie więcej, tutaj wchodzi w grę trening interwałowy, połączony z cardio. Areo-box, gdzie elementy areobiku przeplatają się z kopnięciami i ciosami. To trampoliny, pozwalające nam zredukować obciążenie stawów skokowych, kolan i kręgosłupa. Rytmicznie wytapiając ostatnie gramy tłuszczu, świetnie bawiąc się przy tym. To klasyczny aerobik, którego układy stały się finezyjne a grupy instruktorskie prześcigają się w nowych pomysłach. Lub jego wariacje jak low impact aerobik, hi-low aerobik, dance aerobik. Zajęcia o znaczących nazwach ‘ABS - płaski brzuch’ oraz “jędrne pośladki’. Jest też wspaniale rozbudowujący wszystkie partie mięśniowe trening obwodowy. Yoga która poprawia naszą sprawność ale też i otwiera duchowo. Fit Ball - treningi na piłkach sięgający do wewnętrznych partii mięśniowych o których istnieniu do tej pory większość z nas  nie wiedziała. Poznajemy co to izometria i jak jest ona ważna i wyczerpująca. Pilates, forma połączenia yogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Znacząco wpływa na korygowanie wad postawy i kręgosłupa. Tai-Chi, Body-ART, Move and Breath ...

 

Prawdziwa wartość treningu

Można wymieniać bez końca! I całe szczęście! W łatwy sposób dostosujesz do siebie i swojego harmonogramu trening odpowiedni do Twojego stopnia zaawansowania czy też oczekiwań jakie masz względem takich zajęć. Kolejnym aspektem przemawiającym za tym by wziąć się w garść i ruszyć tyłek na najbliższą siłownię, jest aspekt zdrowotny. Wzrasta wydolność serca. Próbuje ono dostarczyć jak największą ilość krwi do mięśnia w trakcie wysiłku. Nasze płuca pracują efektywniej by zapewnić wystarczającą dawkę tlenu, co znakomicie przekłada się na łatwość w oddychaniu, tak w trakcie jak i po ćwiczeniach. Słyszeliście o zatorach tłuszczowych w naszym krwiobiegu? Masz problemy z ciśnieniem? Natleniona krew porusza się szybciej po naszym organizmie usuwając złogi tłuszczowe, zmuszając nasze naczynia krwionośne do rozrastania się, poprawiając krążenie i normując tętno jak i ciśnienie. Oczywiście nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że mięśnie z czasem nie tylko stają się wizualnie bardziej atrakcyjne, ale też znacznie wytrzymalsze! Siłą rzeczy nasze stawy, wystawione na większe obciążenia, naturalnie stają się bardziej elastyczne i bardziej mobilne. Organizm zaopatruje je w większe ilości mazi międzystawowej. Nawet praca jelit ulega poprawieniu. Mają na to wpływ wyrównanie ciśnienia wewnątrz organizmu jak i napór mięśni pracujących w okół.

 

Fitness to przede wszystkim ludzie

Na treningach zawiązują się nowe przyjaźnie. Ludzie zdobywają pewność siebie. To same superlatywy! To najlepsza droga do tego by zostać jednym z milionów sprawnych, szczęśliwych i pewnych siebie ludzi! Nie małą rolę odgrywa tu trener i jego energia! Ci ludzie potrafią zarażać swoją pasją. I zanim się obejrzysz zaczynasz tworzyć swój plan dnia tak by chociaż trzy razy w tygodniu dostarczyć tak cudownie uzależniających endorfin. Nagle jesienna aura nie jest taka straszna. Gburowaty szef łatwiejszy do zniesienia. A wieczorne przekąski pod kocem mniej męczą sumienie, bo wiemy ile potu zostawiliśmy na treningu. Nie czekaj aż coś się stanie i zmieni się Twoje życie. Bądź kowalem własnego losu! Rzeźbiarzem własnej sylwetki i najlepszym lekarzem pilnującym swego zdrowia! Wyrusz już dziś. Nikt nie mówi, że będzie łatwo! Nikt nie obiecuje, że rezultaty pojawią się po tygodniu czy dwóch. Nie jest też pewne, że pierwszy wybór rodzaju zajęć fitness będzie trafiony. Ale nie poddawaj się. Uwierz, że za miesiąc, za dwa, będziecie z siebie dumni!